Časté dotazy

Jak mohu plavat s dítětem mladším, než 5 měsíců?

V tomto případě je vhodné "plavání" ve vaně přímo u Vás doma (tzv. vaničkování). V případě zájmu nás prosím kontaktujte.

U malých miminek stačí pouze plínka do vody, nebo musí mít i klasické plavečky?

U nejmenších plavců bohatě postačí jednorázová plenka do vody. Pokud si ji zapomenete, můžete si ji vzít u instruktorky. Vhodné je také použití látkových, nebo neoprenových plavacích plenek pro miminka, musí však vždy těsnit kolem břicha a nožiček. Starší děti, které spolehlivě chodí na záchod nosí samozřejmě klasické plavky.

Kde uvidím více fotografií a videí přímo z lekcí?

Sledujte naše sociální sítě. Nejvíce jsme aktivní na Instagramu. Najdete zde hodně fotografií, ale také videa. Zároveň se vždy dozvíte aktuální informace.

Jak často vypisujete kurzy? Kdy probíhají zápisy?

Plaveme do roka čtyři 10 týdenní bloky. Přes letní prázdniny neplaveme. Podzimní kurzy se plavou září-listopad, zimní listopad-leden, jarní únor-duben, letní duben-červen. Zápisy online se většinou vypisují měsíc před začátkem kurzu. Protože se po otevření zápisů po místech často rychle zapráší, doporučujeme sledovat aktuality na webu nebo naše sociální sítě, kde vždy o termínech předem informujeme. Jakmile s námi jednou plavate, na pokračování v následném kurzu máte přednostní právo.

Jsem cizinec, probíhají kurzy i v angličtině? I'm a foreigner, are there courses in English?

Naše kurzy probíhají pouze v českém jazyce. Instruktor hodinu vede, vysvětluje správnost úchopů, komunikuje s dětmi, zpíváme české písničky... Je tedy potřeba alespoň minimální znalost českého jazyka. Ne že bychom anglicky nemluvili, ale vícejazyčná komunikaci narušuje lekci a ubírá pozornost dětí. Our courses are only in Czech. The instructor leads the lesson, explains the correctness of the grips, communicates with the children, we sing Czech songs... So you need at least a minimum knowledge of the Czech language. Not that we don't speak English, but multilingual communication disrupts the lesson and takes away the attention of the children.

Jak je to s náhradami lekcí?

Náhrady lekcí jsou možné. Náš online systém funguje tak, že si můžete nahradit absenci v jiném kurzu stejné nebo podobné věkové kategorie. Nevyčerpané náhrady, maximálně dvě, je také možné převést do následujícího kurzu. Do následujícího kurzu musíte být k využití náhrad zapsáni. Náhradu je možné uplatnit pouze v případě, že je ve vybrané lekci volné místo. Vše Vám poradí náš systém pro přihlášené členy. Odhlášení z lekce je možné v den konání do 8:00 hodin ráno.

Dáváte ukázkové hodiny?

Na naše kurzy je možné se přijít podívat po domluvě. Můžete ze břehu sledovat lekci a poté se rozhodnout k zápisu do kurzu. Pokud máte zájem si lekci jednorázově zkusit, je to po domluvě možné, cena je v každém bazénu jiná a stanovíme ji individuálně.

Co když nám kurz nebude vyhovovat?

Může se stát, že vaše miminko bude plakat, nebude ve vodě spokojené. Takové chování je u nováčků naprosto přirozené. Děti jsou chytré a čím jsou starší tím se samozřejmě i víc bojí neznámého. Přesto neztrácejte optimismus, většina dětí si po pár hodinách vodu oblíbí. Vždy miminko podporujte a situaci nevzdávejte. Miminko potřebuje vidět, že maminka (nebo tatínek) se nebojí a ve vodě je jí dobře. Pokud nebudete s kurzem spokojeni nebo se vyskytne vážný zdravotní problém, pokusíme se spolu najít vhodné řešení a problém vyřešit. Storno podmínky najdete v obchodních podmínkách na našich webových stránkách.

Kam dítě zařadit pokud mi systém nabízí více věkových rozmezí?

Každý rodič zná své dítě nejlépe. Je tedy především na vašem uvážení kam dítě zařadíte. Například máte dítě staré 12 měsíců. Systém Vám tak nabídne kurzy pro děti 8-12 měsíců a 12-18 měsíců. Berte v potaz, jak je Vaše dítko pohybově zdatné. Např. dítě, které teprve leze, je lepší zařadit do skupiny 8-12 měsíců, naopak dítě, které už chodí, do starší skupinky. Pokud si nejste jisti, napište, nebo zavolejte nám. Na druhou stranu naše instruktorka k dětem vždy přistupuje individuálně a jednotlivé prvky uzpůsobuje jejich možnostem a dovednostem. Důležité je, aby je kurz bavil a všechny úkoly dělaly s chutí.

Kolik kurz stojí? Jaké nabízíte slevy?

Informace o ceně jednotlivých kurzů naleznete v naší nabídce kurzů na webu. V každém bazénu je cena jiná, odvíjí se od výše ceny pronájmu bazénu a počtu dětí v lekci. Pro všechny plaváčky platí, že nabízíme věrnostní slevy. Čím déle s námi plavete tím méně platíte. Dále máme sourozenecké slevy. Pokud Vás zajímají bližší informace, napište nám. Na naše kurzovné je možné čerpat příspěvek od Vaší zdravotní pojišťovny jedenkrát do roka. Případně můžete využít fakturaci na bonusový program vašeho zaměstnavatele.

Mohou s dítětem chodit plavat oba rodiče/babičky/jiní dospělí?

Do prostoru bazénu a do vody může s dítětem pouze jedna dospělá osoba, která dítě doprovází. Ostatní mohou děti sledovat z vedlejších prostor za sklem. Jde o bezpečnostní, ale také hygienické opatření. Z naší zkušenosti můžeme říci, že dítě je vždy mnohem soustředěnější a uvolněnější pokud chodí vždy jen jeden rodič a nikdo další ho nerozptyluje. Doprovázející osoby se na jednotlivých lekcích mohou střídat, důrazně to však nedoporučujeme (hlavně u menších dětí). Děti mají rády opakování a pravidelnost a zároveň není vhodné, aby se doprovod musel na každé lekci učit, jak s dítětem pracovat, jak správně dítě uchopit atd.

Je moje dítě začátečník, nebo pokročilý?

Děti do kurzu rozdělujeme především podle věku. Náplň kurzu je pak upravena motorickým schopnostem dětí daného věku. Tedy pokud jste zatím nenavštěvovali kurzy plavání vůbec nevadí. Běžně zařazujeme děti "začátečníky" mezi "pokročilé". Děti se ve vodě navzájem motivují a vždy k nim přistupujeme individuálně. Pokud si stále nevíte rady napište nám nebo zavolejte :)

Poskytujete i individuální kurzy plavání?

Bohužel aktuálně nemáme na individuální lekce kapacity.

Dostaneme fotky na památku?

Ano, ke konci kurzu probíhá focení dětí, včetně focení nebo natáčení pod vodou. Fotky pořizují naše instruktorky na chytrý telefon ve speciálním podvodním obalu. Tato služba je zdarma. Neočekávejte však prosím profesionální fotografie, jde především o památku. Profesionální focení nenabízíme.