Časté dotazy

Je moje dítě začátečník, nebo pokročilý?

Za začátečníky považujeme všechny děti, které nikdy nenavštěvovaly organizované plavání, nezvládají potopení pod vodní hladinu a jiné dovednosti, se kterými v kurzech pro pokročilé pracujeme. Zároveň je Vaše dítě začátečníkem, pokud má strach z vody, nebo se odmítá do vody potopit, či ve vodě spolupracovat. Pokročilé dítě je takové, které již absolvovalo organizovaný kurz plavání a zvládá úkony, které se v něm učilo. Děti ve věku 5-8 měsíců považujeme vždy za začátečníky i přesto, že podstoupily kurz vaničkování :) Pokud si nejste jisti, kam své dítě zařadit, kontaktujte nás.

Může plavat i větší dítě, které zatím nikde neplavalo? Musíme do začátečníků?

Vždy je lepší, když jsou v jedné skupině děti členěné nejen dle věku, ale i dle pokročilosti. Kurzy pro začátečníky nabízíme až do věku 18 měsíců. Pokud chcete plavat se starším začátečníkem, je možné ho zařadit do skupinky s mladšími začátečníky, nebo stejně starými pokročilými. Tyto případy posuzujeme individuálně, kontaktujte nás.

Jak mohu plavat s dítětem mladším, než 5 měsíců?

V tomto případě je vhodné "plavání" ve vaně přímo u Vás doma (tzv. vaničkování). V případě zájmu nás prosím kontaktujte.

U malých miminek stačí pouze plínka do vody, nebo musí mít i klasické plavečky?

U nejmenších plavců bohatě postačí jednorázová plenka do vody. Pokud si ji zapomenete, můžete si ji koupit u instruktorky.

Poskytujete i individuální kurzy plavání?

Takové lekce zatím neposkytujeme. Plaveme v soukromém dětském bazénu, který si pronajímáme. Proto náklady na pronájem pouze za jednoho plavce jsou opravdu finančně velmi náročné.

Jsem cizinec, probíhají kurzy i v angličtině?

Naše kurzy probíhají pouze v českém jazyce. Instruktor hodinu vede, vysvětluje správnost úchopů, komunikuje s dětmi, zpíváme české písničky,.. Je tedy potřeba alespoň minimální znalost českého jazyka. Ne že bychom anglicky nemluvili, ale vícejazyčná komunikaci narušuje lekci a ubírá pozornost dětí.

Jak je to s náhradami lekcí?

Náhrady lekcí jsou možné. Systém funguje tak, že si můžete nahradit absenci v jiném kurzu stejné nebo podobné věkové kategorie. Nevyčerpané náhrady, maximálně dvě, je také možné převést do následujícího kurzu. Do následujícího kurzu musíte být k využití náhrad zapsáni. Náhradu je možné uplatnit pouze v případě, že je ve vybrané lekci volné místo. Vše Vám poradí náš systém pro přihlášené členy.

Dáváte ukázkové hodiny?

Na naše kurzy je možné se přijít podívat vždy po domluvě. Můžete ze břehu sledovat lekci a poté se rozhodnout k zápisu do kurzu. Pokud máte zájem si lekci jednorázově zkusit, za 400Kč za lekci je to po domluvě možné.

Co když nám kurz nebude vyhovovat?

Může se stát, že vaše miminko bude plakat, nebude ve vodě spokojené. Takové chování je u starších nováčků naprosto přirozené. Děti jsou chytré a čím jsou starší tím se samozřejmě i víc bojí neznámého. Přesto neztrácejte optimismus, většina dětí si po pár hodinách vodu oblíbí. Vždy miminko podporujte a situaci nevzdávejte. Miminko potřebuje vidět, že maminka se nebojí a voda je kamarád. Pokud nebudete s kurzem spokojeni nebo se vyskytne vážný zdravotní problém, pokusíme se spolu najít vhodné řešení a problém vyřešit. Peníze ale v takových případech nevracíme. Storno podmínky najdete v obchodních podmínkách na našich webových stránkách.

Kam dítě zařadit pokud mi systém nabízí více věkových rozmezí?

Každý rodič zná své dítě nejlépe. Je tedy především na vašem uvážení kam dítě zařadíte. Například máte dítě staré 8 měsíců. Systém Vám tak nabídne kurzy pro děti 8-12 měsíců a 12-18 měsíců. Berte v potaz, jak je Vaše dítko šikovné. Např. dítě, které teprve leze, je lepší zařadit do skupiny 8-12 měsíců, než 12-18m. Na druhou stranu naše instruktorka k dětem vždy přistupuje individuálně a děti většinou rychle i pokročilejší děti dohoní. Důležité je, aby je kurz bavil a všechny úkoly dělaly s chutí.

Mohou s dítětem chodit plavat oba rodiče/babičky/jiní dospělí?

Ano, u nás je možné, aby s jedním dítětem přišlo více dospěláků. Plave vždy jeden a další může sledovat ze břehu, natáčet, fotit. Dokonce se můžete v bazénu střídat, např. dnes já a příští týden manžel.

Probíhá na konci kurzu focení?

Ano, na poslední lekci probíhá focení dětí, včetně focení pod vodou. Fotky fotí naše instruktorky na podvodní digitální fotoaparát a jsou zdarma. Neočekávejte však prosím profesionální fotografie ve velké kvalitě, jde především o památku. Profesionální focení nabízíme mimo kurz za poplatek.