Plavání s dětmi - 9 lekcí ve věku 13 - 19 měsíců

Bazén u Švandova divadla, Pondělí 13:30-14:00

Požadovaný věk: 13 - 19 měsíců

Trvání kurzu: 17.2.2020 - 29.6.2020
Obsazenost: 3 / 5 účastníků

Cena: 3 330 Kč

Pokud máte zájem o kurz, přihlaste se.

Lekce v kurzu:


    17.2.2020 13:30

    24.2.2020 13:30

    2.3.2020 13:30

    9.3.2020 13:30

Kurzy probíhají pravidelně jedenkrát týdně po dobu 10ti týdnů (devátý týden sezony se pondělky nepoplavou kvůli státnímu svátku - Velikonoční pondělí, cena je proto zohledněna). Jedna lekce trvá 30 minut. V tomto bazénu plaveme ve skupinkách pouze po 5 dětech. Jde tedy o intimnější atmosféru s důrazem na individuálnější přístup. Bazén na Smíchově má nejteplejší vodu z naší nabídky bazénů.

Děti si zde za pomoci dospělého (maminka, tatínek, prarodiče apod.) osvojují základní dovednosti spojené s pohybem ve vodním prostředí. Průvodcem lekcí je zkušená instruktorka s certifikátem vydaným na základě úspěšného dokončení kurzu akreditovaného MŠMT, která hravou formou učí rodiče, jak s dětmi ve vodě pracovat. Lekce je rozdělená do několika bloků, nejdříve se děti ve vodě přivítají, pak následuje program dle věku a dovedností malých plaváčků, nakonec se děti spolu rozloučí. Po skončení lekce je vhodné 30 minut pobýt v aklimatizační místnosti, kde zároveň můžete své dítě nakrmit, nakojit, nebo si dát kávu.

Plavání dětí ve věku rok až dva roky

Tento kurz je určen pro děti, které již začínají chodit, a tak i ve vodě může začít ta pravá zábava.

Splývání na zádech se vzhledem k objevitelským potřebám dětí stává čím dál tím méně oblíbené, proto pracujeme s dětmi ve většině času na bříšku, nebo ve svislé poloze. Ale i přesto se snažíme na každé lekci úchopy na zádech nenápadně zařazovat. :)

Pomocí různých her s dětmi rozvíjíme vnímání vody celým tělem, učíme se kopat nohama a postupně děti začínáme osamostatňovat od rodiče (vždy na chvilku a za použití nadlehčovacích pomůcek). Začínáme s dýcháním do vody a pro zpestření zařazujeme různé vodní hrátky (opičí dráhy, konvičky, pontony atd.).

Nadále pokračuje trénink potápění se do vody, který se díky širším pohybovým možnostem rozšiřuje i potopení do vody skokem (pádem) z břehu.

Děti se začínají učit orientovat pod vodní hladinou a samostatně se dostat k břehu, zachytit se a vylézt.

Tento věk je vzhledem k novým pohybovým možnostem a objevitelskou touhou spojován s různými vzdory a nevolí spolupracovat (dítě si chce dělat, co se mu zlíbí). To je zcela běžné, proto na děti netlačíme a snažíme se ho do jednotlivých úkonů zapojovat nenásilně. Ve většině případů vzdor během pár měsíců odezní a rodiče mohou sklízet plody své trpělivosti v navazujících kurzech :)

Kurzy probíhají ve třech různých bazénech, které mají svá specifika, pro kompletní informaci o kurzech si pročtěte i záložku "Kde plaveme".

Čím více s námi plavete tím větší slevu máte. Také nabízíme slevu pro sourozence. Na naše kurzy můžete žádat jednou ročně o příspěvek u vaší zdravotní pojišťovny.

Samozřejmostí pro naše plaváčky je systém absencí a náhrad. Lehce si v systému lekci odhlásíte a vyberete náhradu až se vám to bude hodit.

Více informací můžete najít v záložce "Časté dotazy". Nebo se na nás neváhejte s dotazy obrátit info@malipirati.cz.